
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3 mm |
| Width | 2.5 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Resistance | 15 Ω |
| Height | 800 µm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 0.8 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Number of Elements | 1 |
| Output Current | 80 mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Supply Voltage | 9 V |
| Output Type | Differential |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 days ago) |
| Max Supply Voltage | 12 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Number of Channels | 1 |
| Slew Rate | 3.8 kV/µs |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 70 dB to 80 dB |
| Operating Supply Current | 22.5 mA |
| -3db Bandwidth | 1.5 GHz |
| Input Bias Current | 110 µA |
| Nominal Supply Current | 25 mA |
| Output Current per Channel | 80 mA |
| Gain Bandwidth Product | 1.5 GHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 16.5 mV |
| Max Dual Supply Voltage | 6 V |
| Min Dual Supply Voltage | 2.25 V |
| Voltage Gain | 0 dB |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 80 dB |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 5 days ago) |
| Amplifier Type | Current Feedback Amplifier |
Stock: 38
Distributors
pcbx
Unit Price$4.86284
Ext.Price$4.86284
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.86284 | $4.86284 |
| 10 | $3.76767 | $37.67670 |
| 25 | $3.49239 | $87.30975 |
| 50 | $3.33539 | $166.76950 |
| 100 | $3.18547 | $318.54700 |
| 300 | $3.06744 | $920.23200 |
| 500 | $2.95378 | $1476.89000 |
| 1000 | $2.87855 | $2878.55000 |
